...

Kāzu fotogrāfs skaistiem un emociju bagātiem mirkļiem

Kāzu dienu nav iedomājama bez profesionāla kāzu fotogrāfa klātbūtnes. Viņš ir klāt ikvienā jums svarīgā brīdī – no gatavošanās un kāzu ceremonijas, līdz fotosesijai, kūkas griešanai un dejām līdz rīta gaismai. Kāzu fotogrāfs ne vien iemūžina skaistākos un emocijām bagātākos mirkļus, bet ir arī kā atbalsta plecs jaunajam pārim visas dienas garumā.

Lai atrastu kāzu fotogrāfu, kura darba stils atbildīs jūsu vēlmēm un gaumei un ar kuru sapratīsieties vislabāk, nepieciešama rūpīga izpēte un klātienes tikšanās. Vēlos palīdzēt jums pieņemt šo tik būtisko lēmumu, tāpēc zemāk esmu apkopojis atbildes uz jautājumiem, ko, meklējot kāzu fotogrāfu, visbiežāk uzdod topošais jaunais pāris.

Kā pārliecināties, ka fotogrāfs ir pieredzējis un profesionāls?

Pirmais un vienkāršākais veids – iegooglēt. Internetā atrodamajos forumos varēsiet izlasīt atsauksmes par teju jebkuru fotogrāfu. Noteikti vērts uzklausīt arī draugu un paziņu ieteikumus un tad, kad lēmums ir pieņemts, satikties ar fotogrāfu klātienē. Tas ir svarīgi, jo, satiekoties aci pret aci, varēsi novērtēt savstarpējo komunikāciju un sajust, vai izvēlētais fotogrāfs ir “īstais”.

Latvijā labākie profesionālie kāzu fotogrāfi darbojas Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācijā. Tajā tiek uzņemti tikai tie fotogrāfi, kuri ir nofotografējuši vismaz 20 kāzas un atbilst asociācijas uzņemšanas kritērijiem, tādējādi, izvēloties kādu no asociācijas biedriem, varēsiet būt droši, ka darba rezultāts būs kvalitatīvs. Par fotogrāfa profesionalitāti liecina arī tas, vai viņš ir apmeklē starptautiskas konferences, kā Way up North vai Bodaf, un vietējos pasākumus, piemēram, White Workshop.

Tāpat, pirms izvēlēties kāzu fotogrāfu, ieteicams iepazīties ar viņu portfolio – ne tikai Instagram un Facebook lapās pieejamajiem attēliem, bet pilniem kāzu stāstiem, kas visbiežāk atrodami katra fotogrāfa mājaslapā.

Cik maksā kāzu fotogrāfs? 

Kāzu fotogrāfa cenu galvenokārt nosaka fotogrāfa profesionalitāte un pieredze. Jāņem vērā, ka dažādiem fotogrāfiem var būs atšķirīgs veids, kā tiek noteikta cena, visbiežāk to ietekmē tādi faktori ir kāzu datums, darba stundu skaits, kāzu ceremonijas un svinību norises vieta. 

Lai uzskatāmi to visu apkopotu, esmu izveidojis vairāku pamatpiedāvājumus, kuros detalizēti var iepazīties ar visu, kas ietilpst cenā. Par precīzu aprēķinu droši jautājiet man, rakstot uz e-pastu kristaps@lapiks.lv.

kāzu fotogrāfa bilde, kāzu ceremonija brīvā dabā, kāzu pāris

Vai kāzu fotogrāfs bildē arī kāzu fotosesiju?

Jā, protams. Kāzu fotogrāfs ne tikai palīdz sagatavoties kāzu fotosesijai, bet tās laikā ar savu klātbūtni, komunikāciju un nelielu humora devu cenšas panākt, ka pat tie, kuri nekad iepriekš nav stājušies kameras priekšā, jūtas labi un ērti.

Fotosesiju vislabāk organizēt kādā jums abiem mīļā vai īpašā vietā – pie dabas, vietā, kurā iepazināties u.tml. Ieteicams izvēlēties lokācijas, kas neatrodas ļoti tālu no kāzu ceremonijas vai svinību norises vietas, lai fotosesija nebūtu sasteigta. Tāpat jāparedz B variants gadījumiem, ja ārā ir slikti laikapstākļi, piemēram, spēcīgs lietus, un fotosesijas norises vieta jāpārceļ uz iekštelpām.

Kāzu fotosesija tiek cītīgi izplānota kopā ar pāriem, un parasti mudinu sadalīt fotosesiju divās daļās – vienu dienas laikā, savukārt otru vakara pusē, “zelta stundā”. Tādējādi pāris tik ļoti nenogurst, kā arī rezultātā saņem daudzveidīgākās fotogrāfijas. Tāpat tikšanās laikā pirms kāzām ar pāri izrunāju ne tikai ar fotografēšanu saistītos jautājumus, bet nepieciešamības gadījumā labprāt konsultēju arī par citām ar kāzu dienas norisi saistītām lietām – kāzu vadītājiem, videogrāfa izvēli u.c.

Kāds ir jūsu kāzu fotografēšanas stils?

Savu fotografēšanas stilu varu raksturot kā dokumentālu, jo ticu, ka skaistākie un patiesākie mirkļi rodas tad, kad tos vismazāk gaidām, taču nekautrējos arī ievirzīt un radīt situācijas, ja jūtu, ka tas nepieciešams, lai gala rezultāts būtu gan emociju piepildīts, gan vizuāli baudāms.

Katrs pāris ir atšķirīgs, tāpēc cenšos sajust katra vēlmes un vajadzības un tām pielāgoties. Vēlos pārim radīt sajūtu, ka viņi var brīvi un nepiespiesti samīļot viens otru gluži tāpat kā to dara mājās, un iemūžināt tieši šos īpašos mirkļus, tāpēc arī pozēšanu cenšos padarīt brīvu un nepiespiestu – tādu, lai pāris pat nepamana, ka atrodas kameras priekšā.

Vai fotografējat kāzas arī ārpus Latvijas?

Esmu sajūsmā par iespēju fotografēt jaunā, nepierastā vidē, tāpēc esmu gatavs doties fotografēt kāzas arī ārpus Latvijas – gan klasiskās ceremonijas plašākā viesu pulkā, gan romantisku ceremoniju divatā vai dažu tuvāko draugu un radu lokā.

Cik daudz fotogrāfiju saņemsim pēc kāzām?

Bilžu skaits ir atkarīgs no fotogrāfa darba stundu skaita. Pilnas dienas kāzās tās ir vismaz 700 bildes, taču man konkrēta limita nav – ja pēc izšķirošanas un apstrādes paliek 2000 kvalitatīvas fotogrāfijas, tad tās visas arī tiek nodotas pārim. Gandrīz katra no bildēm ir unikāla. Vairums no tām ir krāsainas, taču dažas tiek sagatavotas arī melnbaltas, ja redzu, ka tādā veidā tiek labāk izcelts fotogrāfijas noskaņojums un radītās emocijas. Pāris kāzu fotogrāfijas saņem kā digitālu web galeriju komplektā ar manis izvēlētu fotogrāfiju izlasi drukātā formātā. Lai kāzu dienas atmiņas saglabātu īpaši veidotā noformējumā, piedāvāju izgatavot arī personalizētus kāzu albumus.

Ja tomēr šeit neatradāt to, ko meklējat, droši sazinieties ar mani, rakstot uz kristaps@lapiks.lv vai zvanot +371 26143552.

/ Vēlies sazināties? /  kontakti

  +371 26143552
  kristaps@lapiks.lv
  Sazinies ar mani..

  par mani

  Kāzu, portretu un pasākumu fotogrāfs
  Rīgā, Latvijā un Eiropā
  Uzzini vairāk..
   

  aktualitātes